ЗМІ про нас

ТРИ ЛІТЕРИ: ЩО ГОВОРИТЬ ПРО ЛЮДИНУ НАЯВНІСТЬ ДИПЛОМА МВА

Протягом останнього року мене тільки ледачий не запитав, навіщо тобі дві бізнес-освіти? Адже не завжди зрозуміло навіть, навіщо отримувати одну. Ось Маск і Джобс досягли вершин успіху без жодних дипломів, а ти вже закінчив аж дві бізнес-школи – INSEAD і Гарвард. Навіщо?

24.10.2016

Спочатку я намагався відповідати на подібні ремарки серйозно: що я ніколи й не планував зупинятись у своєму навчанні. Тому що навчання мене дуже надихає і розвиває. Та досвід, який ти отримуєш протягом цього часу, завжди є різним, і це корисно для професійного зростання.

Я впевнений, що без отримання бізнес-освіти вам не перейти на новий щабель розвитку. І це не просто високі слова, а питання вашої ідентифікації як особистості, як «топа», підтвердження ваших амбіцій. Виходить, перш ніж визначитися, чи потрібна вам додаткова освіта, доведеться зрозуміти себе. Чого ви дійсно хочете від свого життя? Якою є ваша велика особиста мета, та чого вам не вистачає для її досягнення? Не всі шукають відповідь на ці питання. Але людина з дипломом МВА зазвичай відповідає на них, хоча б самому собі.

Ось чому для оточуючих та роботодавців диплом МВА — це маячок, свідоцтво того, що людина прагне до знань і розвитку. Що вона задає собі питання і шукає на них відповіді. При цьому, всупереч існуючій думці, напис «МВА» на візитці не обов’язково означає, що в людини було багато грошей на освіту – вона могла виграти грант або взяти кредит. Перш за все, це означає, що власник візитки шукав для себе необхідні знання. Шукав взаємодії, приводу для обміну досвідом із такими ж, як він, а також можливості вчитись у кращих профі з усього світу.

Але це не все. Маючи диплом МВА, ви напевно розумієте ціну ділових та особистих контактів. Люди, що навчаються в бізнес-школах, зазвичай поділяють єдині цінності, мають певну інтелектуальну, мовну та професійну підготовку. А вибираючи програму навчання правильно, такі люди отримують добрий актив для вирішення багатьох питань як всередині країни, так і за її межами.

До речі, такої опції немає в популярних зараз програмах онлайн-курсів. Там ти один на один із курсом і тестами. І після закінчення онлайн-навчання зв’язків на ринку залишається рівно нуль. Важлива частина навчання в оффлайн-форматі бізнес-школи – це можливість розвивати свій нетворкінг. А видатні випускники є його важливою частиною. Розуміючи це коло людей, зв’язки через асоціації випускників та галузі застосування їх праці — легше зробити правильний вибір програми навчання.

Та й, безперечно, диплом МВА означає прискорення кар’єри та збільшення твоїх доходів як професіонала. За статистикою Graduate Management Admission Council, диплом МВА дозволяє його власнику збільшити особисті доходи від 57 % (в Європі) до 200 % (в Індії). Щодо України таких даних немає. Але яким би не був цей показник, можна сказати так: заробляти ви будете більше, хоча б тому, що почнете працювати ефективніше.

Минулого місяця школа INSEAD, за підтримки компанії UMG, провела відкриту презентацію програми МВА для тих, хто хоче стати частиною цієї бізнес-школи. Упевнений, що багато хто скористається цим шансом, щоб прискорити свою кар’єру за допомогою однієї з кращих МВА програм у світі. І, повірте, роботодавці це помітять і оцінять.

Зважуйтеся!

Джерело:
delo.ua